субота, 16 вересня 2017 р.

"Містечко майстрів" - урок образотворчого мистецтва у 2 класі

ТЕМА: „Містечко майстрів”. Силуетне зображення 
              будівель.
ТИП УРОКУ: Комбінований урок.
ВИД УРОКУ: Урок практичної діяльності (робота на 
                          площині за уявою).
МЕТА:
             Навчальна – продовжувати ознайомлювати з 
                                    поняттям „архітектура”, 
                                    „архітектор”.

            Розливальна – художньо-творчий розвиток учнів 
                                                шляхом практичної художньої діяльності в 
                                                асоціативно-образному ключі.

           Виховна – виховувати емоційно-естетичне ставлення до дійсності.
ДОМІНУЮЧЕ ЗАВДАННЯ: Вчити створювати силуетне зображення.
СУПУТНЄ ЗАВДАННЯ: Вдосконалення навички роботи акварельними
                                              фарбами.
ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ: Акварель.
ОБЛАДНАННЯ для учнів: Папір, акварельні фарби, пензлі № 7, №3,
                                                  простий олівець, посудина з водою.
ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ:
Зоровий ряд:
·        Назви художніх термінів.
·        Колективна робота „Моя вулиця”.
·        Графічне зображення будинків.
·        Картки-підказки.
·        Силуетні зображення метелика та тварин на яскравому тлі.
·        Силуетне зображення людини у профіль та фас.
·        Педмалюнок.

СЛОВНИК ХУДОЖНІХ ТЕРМІНІВ: архітектура, архітектор, силует
 ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент
ІІ. Активізація навчальної діяльності
-         Я рада вітати юних художників, і сьогодні ми з вами будемо продовжувати працювати над новим поняттям та вчитися користуватися новим словом АРХІТЕКТУРА (термін – на дошку).
-         Давайте пригадаємо, що таке архітектура. Як по-іншому можна сказати: архітектура або.....? (будівлі).

ІІІ. Повідомлення та викладення нового матеріалу
-         А як називається професія, яка допомагає створювати різні будівлі? АРХІТЕКТОР (термін – на дошку). Підкажіть, будь ласка, а на яких уроках ви повинні отримати знання, якщо захочете обрати цю професію? (образотворче мистецтво та математика). Навіщо необхідна математика? (аби будівля була безпечною), а образотворче мистецтво? (аби була красивою).

-         І саме зараз ми маємо  можливість отримати знання з образотворчого мистецтва. Тиждень тому ви вже спробували себе в ролі архітектора, і ми створили не лише будинки вашої мрії, а й розташували їх на спланованій нами вулиці Непосидючих J. А це також робота архітектора!

-         Кожен з вас хоче жити у красивому будинку. Але для цього треба мати неабияку фантазію: не побоятися створити будинок, не схожий на інші.

-         Зараз я вам покажу зображення 4-х будинків, які художник-архітектор створив для людей різних професій. А ви спробуйте відгадати, людина якої професії живе в кожному з них.
 

 

(будинок повара, годинкаря, ветеринара, астронома. Незнайомі слова - пояснити)

-         Які елементи будинків стали підказкою? (відповіді учнів)

ІV. Повідомлення практичного завдання

-         Сьогодні кожен з вас спробує зобразити один з цих будинків, а от який– ви повинні зрозуміти за підказкою.
Учні отримують картки із зображеннями-підказками, які створюють асоціації з даними професіями.

V. Практична робота

-         Зображення будинку простим олівцем (самостійна робота учнів з попереднім проговоренням композиційних питань учителем).

-         Живопис – (динамічний показ учителя) – зображення місяця, вечірнього неба.

VІ. Викладення нового матеріалу (продовження)

-         А тепер дамо час фарбі підсохнути, тому що наші будинки ми зобразимо незвично, а саме, як чорну тінь. Такі зображення називають силует (термін – на дошку).
демонстрація зображення

-         Але не завжди тінь буває чорною
демонстрація зображення


- А ось зображення самого метелика
демонстрація кольорового зображення

-         У чому ж різниця між цими зображеннями? (в силуеті ми бачимо лише контур форми). Отже, силует – це не просто тінь, а точне повторення форми предмету.
-         Де і коли ми можемо побачити силует у житті? (під час заходу/сходу сонця)

 

-         Хвилинка цікавинок: Цікаво, чому зображення у вигляді тіней назвали силуетом? 200 років тому у Франції міністром фінансів (пояснити значення слова) був Ежен де Силует. Французи не дуже полюбляли його. І в одній з газет був надрукований його портрет у вигляді чорної тіні в профіль. Ніс у Ежена був і так не маленький, а художник зобразив його ще більшим. Французи вгадали міністра і посміялися над ним, але у моду ввійшли саме такі зображення, і їх стали називати силуетами. А чому не можна було його зобразити у фас???
 

VІІ. Практична робота (продовження)

- Жовтою фарбою заливаємо вікна.

- Чорною фарбою промальовуємо силует будинку.

 

VІІІ. Підсумок уроку
 Учні створюють галерею своїх робіт – збирають Містечко майстрів. Згадують значення слів архітектура, архітектор, силует.







Немає коментарів:

Дописати коментар